Basur Tedavi Hizmetlerimiz

Basur Nasıl Olur?

Yazar 28 Temmuz 2017 Henüz yorum yok

Basur nasıl olur? Sorusuna yanıt verirken 4 ayrı evreden bahsedeceğiz. Acı eşiğini her aşamada arttıran hemoroid bireysel mücadele ile kurtulabileceğiniz bir vaka değildir. Temiz bir klinik ortamında genel cerrah uzmanlarının yapacağı ameliyatsız hemoroid tedavisi ile hastalığın tüm belirtilerinden kurtulmanız mümkün. Şimdi dilerseniz başlangıç evresinden son evreye kadar uzanan hemoroid aşamalarını yakından inceleyelim;

  • Hemoroid hastalığında ilk belirti anal kanalın içinde şiş hemoroid yastıkçıklarının makatta şişme ve kanamaya neden olmasıdır. Bu hemoroidin vücuda gönderdiği ilk sinyal ve dolayısı ile vakanın ilk evresidir.
  • İkinci evrede hasta tuvalet ihtiyacını giderdiğinde basur memeleri dışarıya doğru sarkar. Dışkılama bittiğinde basur memeleri kendiliğinden içeri girer.
  • Bir diğer aşamada ise dışkılama esnasında sarkan basur memelerinin kendiliğinden içeri giremediği ve hastanın ele geri ittirerek basur memelerine müdahale ettiği görülür.
  • ve son aşamada hastanın basur memelerine müdahale etmesi imkansız hale gelir ve şiddetli ağrılar yaşanır.

Basur belirtileri temelinde fiziksel ağrı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra makatında meydana gelen bu hastalıktan utanan ve çevresinden dahi gizleyen hastanın yaşadığı psikolojik bunalım yaşam kalitesinin düşmesine neden olur.

Ameliyatsız Basur Tedavisi

Ameliyatsız basur tedavisinde hepinizin yakından tanıdığı lazer tekniğini ve ek olarak THD ismini verdiğimiz lastikle boğma tekniğinden bahsedeceğiz. Her iki yöntem sayesinde sayısız başarılı operasyonun altına imza atan doktorlarımız alanında 30 yıllık deneyime sahiptir. Basurunun bulunduğu evreye göre hekimlerimizin karar verdiği ameliyatsız basur tedavisi yöntemlerini ayrı ayrı incelemek gerekirse;

Lazer İle Basur Tedavisi: Hemoroidin henüz 1. Ve 2 evresinde olan yani son aşamaya yaklaşmamış hastalar için uygun gördüğümüz lazer tekniği henüz dışarı sarkmamış olan basur memeleri üzerinde etkilidir. Lazer cihazından gönderilen ışınlar basur memesi üzerinde yoğunlaşır. Bu sayede basur memeleri pıhtılaşır ya da diğer bir deyiş ile söner. Bulunduğu yere doğru sönen basur memesi etkisiz hale getirilir.

THD (Lastikle Boğma Tekniği): Basur memelerinin dışa doğru sarktığı son aşamaya varan hastalar için kullandığımız lastikle boğma tekniğinde THD dediğimiz cihaz kullanılır. Cihazın yardımı ile basur memesi ile genişleyen toplardamarın bulunduğu yere bir lastik yerleştirilir. Yerleştirilen lastik toplardamardan basura memesine giden kan akışını engeller. Böylelikle beslenemeyen basur memesi birkaç gün içinde kendiliğinden düşerek yok olur.

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

admin

Author admin

More posts by admin