Basur Tedavi Hizmetlerimiz

Dış Hemoroid Tedavisi

Yazar 10 Kasım 2017 Henüz yorum yok

Dış hemoroid tedavisi için modern metotlarda başvurmak tedavi sürecini kolaylaştıracağı gibi hastanın fiziksel acı çekmesinin de önüne geçer. Dış hemoroid tedavisi için hastalara önerdiğimiz lastikle boğma tekniği tekrar riski düşük ve başarı oranı oldukça yüksek bir operasyondur. Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid iki farklı türde değerlendirilir. İç basur ve dış basur olmak üzere yapılan bu ayrımda basur memelerinin bulunduğu yer önemlidir. Makatta bulunan 3 toplardamardan birinin şişmesi sonucu oluşan basur memeleri makatın içinde yer alıyor ise iç basur, makattan dışarı doğru sarkıyor ise dış basur adını alır. Kliniğimizde basur tedavileri için başvurulan teknikleri şu şekilde maddelendirebiliriz;

  • Dış basur tedavisi için lastikle boğma tekniği
  • İç basur tedavisi için lazer tekniği

Dış basur tedavisi için geliştirilen lastikle boğma tekniği sayesinde basura neden olan toplardamarın kan akışı ile beslenmesinin önüne geçilir. Giderek küçülen basur memesi birkaç gün içinde kendiliğinden düşer. Ameliyat masasına yatmanıza gerek duyurmayan ve hastanede yatış gibi iş günün kaybına neden olmayan ameliyatsız hemoroid tedavisi için bizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Hemoroid Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hemoroid ağrısına ne iyi gelir? Sorusuna yanıt arayan yüzlerce hemoroid hastası bulunmakta. Bu hastalarımıza eski sağlıklı günlerine kavuşmalarının ameliyatsız hemoroid tedavisi ile mümkün olacağını belirtir hemoroid ağrısına iyi gelen birkaç tavsiyeden söz etmek isteriz. İşte hemoroid ağrısına ne iyi gelir? Sorusuna yanıt bulacağımız o öneriler…

  • Hemoroid ağrısını hafifletmek için öncelikle yeme alışkanlarınızı değiştirmeniz gerekir. Kabızlığa neden olan besinlerden bu dönemde kesinlikle uzak durulmalıdır.
  • Yağlı, acılı ve baharatlı besinler terk edilerek lifli gıdalara yönelmelidir.
  • Bası spor dalları ile bu dönemde ilişiğinizi kesmeniz gerekebilir. (Ata binmek, bisiklete binmek v.b)
  • Bol su tüketilmeli, bitki çaylarını abartmamak koşulu ile içmelisiniz.

Bu önerilen yanı sıra basur sancısına iyi gelen sıcak suyun etkisini göz ardı etmemeliyiz. Bunun için bir leğenin içine sıcak su doldurarak çıkan buharın etkisi ile basur sancınızı dindirebilirsiniz. Fakat bu önerilerin geçici önlemler olduğu ve kesin tedavi için cerrahi müdahalenin şart olduğunun altını bir kez daha çizmekte fayda görüyoruz.

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

admin

Author admin

More posts by admin