Basur Tedavi Hizmetlerimiz

Hemoroid Bitkisel Tedavisi Mümkün Mü?

Yazar 2 Haziran 2017 Henüz yorum yok

Hemoroid bitkisel tedavisi mümkün mü? Sorusu tarafımıza sıkça yönlendiriliyor. Bitkisel tedavinin neden mümkün olmadığından önce hastaların bu tekniklere sarılmasının nedenini açıklamak istiyoruz. Hemoroid tedavisi hastaların her zaman gözünü korkutmuştur. Bir makat hastalığı olması ve erkeklerde sıklıkla görülmesi tedaviden kaçınılmasının başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Utandıkları için hemoroid tedavisine mesafeli duran hastaların içinde bulundukları bu durumu başlangıç aşamasında aileleri ile de paylaşmadıklarını görüyoruz. Vaka ilerlediğinde ve hastalığın neden olduğu komplikasyonlara dayanamayınca bizlere müracaat eden hastalarımızın hemoroidin son evresine ulaştığını görüyoruz. İlerlemiş hemoroid vakası hastanın yaşam kalitesini düşürmekle beraber psikolojik tahribasyona neden olur. Bu nedenle hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri ile vakit kaybetmeden modern tıbba güvenmeli ve alanında uzman doktorlardan destek almalısınız. Zira makat hastalığı olan hemoroid, bitkisel kür ve çeşitli ilaçlar ile iyileşecek bir hastalık değildir. Peki, hemoroid nasıl geçer? yazımızın devamında bu soruya yanıt bulacağız…

Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Her hastalığın olduğu gibi hemoroid vakasının da vücuda gönderdiği sinyaller vardır. Hemoroid belirtileri hastalığın hangi evrede olduğunu anlamanızda da sizlere yardımcı olacaktır. Hastalığın fark edilmesi ve uzman bir hekime başvurulması bağlamında faydalı olacak hemoroid belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz…

  • Basur vakasında hastaların yaşadığı ilk sorun makattan gelen kanamadır.
  • Makat bölgesinde kaşıntın yaşanması ve özellikle dışkılama sırasında makatta hissedilen ağrı hemoroidin bir diğer belirtisidir.
  • Hastalığın ilerleyen aşamalarında basur memeleri oluşur ve dışkılama sırasında sarkmaya başlar.
  • Ele gelecek boyuta ulaşmış basur memeleri hastada tarifi imkansız bir acıya ve rutin yaşamı alt üst edecek sancılara neden olur.

Yukarıda saymış olduğumuz aşamalarda hastaların hemoroide ne iyi gelir? Sorusuna yanıt aradığı ve internette karşılaştığı tavsiyeler ile vakit kaybettiği dönemleri de bir içerdiğini belirtmekte fayda var. Hemoroid vakasının tek ve kesin çözümü cerrahi müdahaledir.

Siz Sorun Doktorumuz Yanıtlasın

Hemoroid vakası fiziksel sancının yanı sıra psikolojik bunalımlara da neden olmaktadır. Tedavi sürecine girmekten endişe eden ve aklındaki soru işaretlerine yanıt bulmak isteyen hastalar ile birebir iletişim halinde kalan hekimlerimize telefon, mail ve canlı destek hattı ile ulaşmanız mümkündür.

İstanbul Bakırköy Medicine Art

Adres Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Tel: 0212 573 50 75
Tel2: 0212 573 45 44
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

admin

Author admin

More posts by admin